Хочеш права адміністратора програми — Android допоможе

Черговий крок на шляху до безпеки користувача Android планує зробити компанія Google найближчим часом. На цей раз нововведення торкнутися можливості адміністрування завантажуваних з мережі програм, а зокрема блокування звернення до мережі з боку додатка.

Про нову ініціативу компанії стало відомо зовсім недавно. За наявними в мережі даними про доповнення до операційної системи буде оголошено на найближчій конференції Google I / O, яка відбудеться у другій половині вересня. Новий інструмент покликаний захистити користувачів від свавілля розробників, вбудовує у свої продукти приховані функції. Нерідкі випадки, коли в коді корисного програмного забезпечення ховається інструмент для генерування рекламного трафіку, заробляння криптовалюти або звичайний троян.

Проблема була позначена перший раз ще 2 роки тому і деякі виробники програм самостійно передбачили можливість блокування інтернет трафіку додатки користувачем. Однак ці нововведення пройшли непомітно і мало хто з власників смартфонів, скористався своїм правом. Скоро у користувачів з'явиться можливість обмежити прихований трафік в будь-якому додатку Android самостійно.