Випущені перші щомісячні оновлення безпеки для апаратів Nexus

Stagefright виявилася найнебезпечнішою вразливістю операційної системи Android за довгий час. Баг в мультимедійній бібліотеці при правильному застосуванні міг дозволити атакуючому виконувати шкідливий код, відправивши користувачеві MMC-повідомлення. Техніка ослаблення експлойтів в нових версіях системи не дозволила Stagefright розгорнутися на повну силу, проте сама наявність цього бага ще раз привернуло увагу до ситуації з безпекою на Android.

Це спонукало Google та інших виробників пристроїв почати працювати над регулярним і своєчасним випуском оновлень безпеки. Google, Samsung і LG більше місяця тому пообіцяли випускати оновлення для своїх пристроїв, і 11 вересня Google почала стримувати дану обіцянку.

1442059352_1
Образи оновлень Android 5.1.1 (збірка LMY48M) випущені для моделей Nexus 4, 5, 6, 7, 9 і 10 і для приставки Nexus Player (збірка LMY48N) на Android TV. Збірка LMY48M вже доступна для скачування в публічному репозиторії Google AOSP .

Список представлених змін містить кілька виправлень безпеки, включаючи "вразливість середнього ступеня тяжкості", яка дозволяла програм немає оповіщати користувачів про те, що СМС-повідомлення на короткі номери можуть бути платними.

1442059443_t-mobile

Оскільки на Android відсутня єдина система оновлень, інші пристрої залежать від їх виробників і операторів мобільного зв'язку, і для кожної моделі оновлення є унікальними. Американський оператор зв'язку T-Mobile анонсував оновлення по повітрю для апаратів Nexus 4, 5, 6, 7 і 9, на добу випередивши навіть саму Google. Також цей оператор 10 вересня випустив оновлення і для Samsung Galaxy S6 і Samsung Note 5.

Оскільки пристрої Nexus розробляє сама Google, їх найбільш оперативне оновлення не дивно. Залишається спостерігати за тим, наскільки пізніше випустять свої оновлення Samsung, LG, HTC, Motorola, Sony і інші виробники.