Як прибрати ієрогліфи з назв пісень

У музичних плеєрах Android (втім, не тільки в них) в назвах пісень доволі часто замість очікуваних українських букв висвічуються незрозумілі ієрогліфи, які користувачі вже встигли охрестити «кракозябри». На щастя, позбавитися від них досить просто.

Але спочатку невеликий лікнеп. Звідки беруться «кракозябри»? Як відомо, переважна більшість програм пишеться на латиниці. Мов програмування багато, і всі вони мають свої особливості. Для розпізнавання текстів, написаних на різних мовах, в IT-технології впровадили «кодування», завдяки якій інформація подається в читається вигляді. З україномовними програмами складніше - в них використовується кирилиця, тому не всі пристрої й додатки здатні коректно подати українське кодування. Ось і з'являються на екранах ієрогліфи - в тому числі і в назвах пісень.

Інформація про кодування у музичних композицій розміщується в тегах. При запуску треку тег зчитується, а назва пісні виводиться на екран пристрою. Якщо система не в змозі правильно розшифрувати кодування, ми не зможемо побачити на екрані україномовну назву композиції.
Боротися з цими прикрими похибками софта просто: досить завантажити безкоштовну програму MP3TAG і обробляти з її допомогою все нові треки перед тим, як скинути їх на свій смартфон або планшет. Щоб зробити це, потрібно виставити певні параметри в налаштуваннях програми.

1380220681_settings
Після цього в папці з треками, які ви збираєтеся перемістити на свій Android, виділіть вибрані композиції і відкрийте їх в Mp3Tag.

Завантажені в додаток композиції знову виділіть, після чого вам залишиться тільки натиснути кнопку збереження і почекати кілька секунд, поки перетворення тегів завершиться. Все - обробка закінчена, можете перекидати музику на смартфон або інший пристрій і слухати улюблені пісні. А ось «кракозябри» ви більше не побачите.