У Nexus 6P використовуються нові команди для розблокування завантажувача

Новоспечені власники Nexus 6P, які хотіли б встановити іншу прошивку на свій апарат, напевно помітили, що їх новий пристрій не сприймає стару команду розблокування завантажувача - fastboot oem unlock. При введенні її смартфон видає синтаксичну помилку, всім виглядом показуючи, що ця команда йому невідома.

Не переживайте, в Nexus 6P можна розблокувати завантажувач. Просто для цього тепер використовуються інші команди:

fastboot flashing unlock
fastboot flashing lock
fastboot flashing unlock_critical
fastboot flashing lock_critical
fastboot flashing get_unlock_ability

Також в Nexus 6P передбачено два рівні розблокування - нормальний і критичний. Нормальний надає користувачеві всі можливості, які необхідні для встановлення сторонніх прошивок та іншого: Флешинг кастомними рекавери, системних образів, модифікованого способу завантаження і офіційно підписаних завантажувачів. Критичний рівень розблокування додає до цього всього можливість «зашити» кастомний завантажувач, що дуже небезпечно.

Нові команди розблокування завантажувача з'явилися ще в Android M Developer Preview, а в травні цього року вони були додані в коди AOSP. Примітно, що Nexus 5X підтримує як нові, так і старі команди, тоді як Nexus 6P тільки нові. Очікується, що новий спосіб розблокування завантажувача стане стандартним для всіх нових пристроїв на базі Android 6.0 Marshmallow.