Стали відомі терміни релізу нового еталонного Android-смартфона Google Nexus

Google планує випустити наступне покоління еталонних Android-смартфонів Nexus восени цього року, повідомляє The Information. За даними видання, пристрій буде розроблено китайським виробником Huawei.

Партнерство Google і Huawei допоможе американській компанії запустити свій магазин додатків в Китаї, де діяльність інтернет-гіганта обмежена місцевою владою. У свою чергу, Google буде сприяти продажам розумних годинників Huawei Watch на Заході або, за іншими повідомленнями, розробить їх інтеграцію з iPhone.

Основою для нового смартфона послужить фаблет (смартфон з діагоналлю екрана понад 5 дюймів) Huawei Mate 8. Пристрій буде оснащено 5,7-дюймовим дисплеєм з роздільною здатністю 2560 x 1440 пікселів. Точна модель процесора поки не відома: за різними версіями, використовувати можуть як Snapdragon 810 від Qualcomm, так і чіпсет Kirin 950, розроблений Huawei. Пристрій отримає сканер відбитків пальців, як і Huawei Mate 7 (найбільш сучасний на даний момент фаблет компанії).

За іншою інформацією, опублікованою Android Police в травні, Google планує випустити відразу два смартфона - 5,7-дюймову модель від Huawei і 5,2-дюймову від LG.

Лінійка смартфонів Nexus була заснована в 2010 році. У ній компанія Google разом з партнерами випускає так звані еталонні пристрої на «чистому» Android. Перший Nexus випустила HTC, два наступних смартфона - Samsung, потім два рази розробкою пристрою займалася LG (Nexus 4 і Nexus 5).

nexus-6-vs-6-plus-1

Останній мобільний пристрій від Google - смартфон Nexus 6 був створений у партнерстві з Motorola. Апарат здивував багатьох користувачів і ринкових аналітиків. В першу чергу своєю вартістю, а в друге - габаритами. Величезний апарат з 6-дюймовим екраном оцінювався в $650, що практично вдвічі перевищувало ціну моделі Nexus 5. У червні, через півроку після анонса, Google знизила вартість пристрою: зараз за апарат з 32 ГБ пам'яті просять $ 500, версія з удвічі більшим об'ємом обійдеться в $550.