Як зробити знімок екрану (скріншот) на Андроїд

Що таке скріншот, мабуть, пояснювати не потрібно. Вони життєво важливі для людей, які роблять огляди на ігри та програми під Android та інші системи. Що вже говорити про обзорщиків, скрінами з успіхом користуються і звичайні люди - наприклад, закарбувати важливу переписку в тому ж ВКонтакте або What'sApp і навіть конвертувати текст в браузері в картинку на своєму смартфоні, щоб у потрібний момент знову не заходити на цей сайт, не витрачати Інтернет-трафік. Іншими словами, можливість дійсно потрібна, але далеко не всі знають, як зробити скріншот на Android. Про це ми зараз і поговоримо.

Ми вже в загальних рисах повідали, що таке скріншоти екрану і навіщо вони потрібні. Зараз поговоримо про те, як вони робляться на стічних (офіційних) прошивках.

Є кілька варіантів:
Завантажити сторонній додаток для смартфона, який призначений виключно для створення знімків екрану на будь-яких пристроях. Варіант простий, але доведеться завантажувати додаток - підходить для гаджетів зі старенькою версією Android, тому як в них немає вбудованої функції, що дозволяє за допомогою певної комбінації клавіш створювати заповітні "зображення".

Починаючи з Андроїд 3.0 в офіційні прошивки від Google була вбудована можливість створювати скріншоти за допомогою одночасного утримання кнопки «Недавні програми». Буквально півтори-дві секунди.

З четвертої версії операційної системи зробити скріншот на Android можна затиснувши дві клавіші - «Живлення» і «Зменшення гучності пристрою». Їх також слід утримувати пару секунд, аналогічно тому в третьому версії ОС.
Швидше за все, з першого разу Ви не зможете зробити скріншот. Але пристосувавшись трошки, будете робити їх з закритими очима - нічого складного в цьому реально немає.
У пристроях від різних виробників застосовуються різноманітні комбінації клавіш для створення скріншотів екрану.

Скріншот екрану на Samsung

Не знаєте, як зробити на офіційній прошивці скрін? Не проблема, зараз ми Вас цьому навчимо. Тут справді немає нічого складного. Залежно від встановленої операційної системи, точніше, версії Android'а, комбінація клавіш може змінюватися. Тому ми пропонуємо Вам розглянути всі можливі варіанти, яких рівно три штуки.

Для більш нових пристроїв: скажімо, ними є Galaxy S6, Note 5, вся A серія і деякі інші. У цьому випадку дієвим варіантом виявиться одночасне затиснення двох клавіш - механічна, розташована під екраном і "Живлення" (вона ж - Power). Можливо, з першого разу не вийде. Доведеться витратити трошки часу, щоб звикнути до такого способу. Але насправді в ньому немає нічого складного, абсолютно. Отже, підіб'ємо підсумок: затискаємо дві клавіші і утримуємо протягом пари секунд, після чого отримує знімок екрана на Samsungі зберігаємо його в пам'ять смартфона.

Для планшетів все тієї ж компанії: на увазі того, що розміри планшетів значно більше смартфонів, варіант, описаний вище - важкувати, тому в компанії змінили комбінацію клавіш. Тут це все та ж кнопка "Живлення" і «Зменшення гучності». План дій точно такий же - затискаєте буквально на пару секунд, після чого отримуєте скрін екрану планшета Самсунг.

Для стареньких гаджетів, наприклад, під управлінням Android 2.3: затискаємо одночасно єдину механічну клавішу, розташовану під дисплеєм і сенсорну "Back" (вона ж - стрілка повернення в минуле меню). Після чого отримаєте якісний скріншот вбудованими в операційну систему засобами.

Насправді, є ще один цікавий спосіб - «Скріншот долонею». Про нього Ви можете почитати в меню налаштувань смартфона. Щоправда, його не знайдете як в кастомних прошивках, так і на стареньких пристроях. Функція була введена починаючи з Note 3.
Якщо не підійшов один спосіб зробити скрін екрану на Самсунг, скористайтеся іншим і все вийде!

Скріншот екрану на HTC

Щоб робити знімки екрану Вашого смартфона HTC під управлінням Android не потрібно завантажувати додаткові додатки. Можна обійтися засобами, вбудованими в оболонку.

Знімок екрану може згодитися в найрізноманітніших ситуаціях: поділитися інформацією з одним, показати пісню, яка зараз грає в плеєрі і просто "зафільмувати" одну зі сторінок браузера, щоб доступ був до неї навіть в офлайні.

Отже, переходимо безпосередньо до інструкції. Як же зробити скрін екрану на гаджетах HTC? Все просто - комбінація клавіш. У нашому випадку це зазавжди центральна кнопка, що відповідає за повернення на головний екран + Power. Затискаєте їх разом буквально на 1-2 секунди і отримуєте скріншот.

Є й інший варіант. Підійде він смартфонам, в яких немає центральної клавіші (вона вбудована в оболонку). Затисніть Power + Кнопку зменшення гучності. Після чого повторіть дії, описані в попередньому абзаці.

Не спрацювали обидва варіанти? Або зламана одна з необхідних кнопок? Не проблема, завжди можна скористатися стороннім додатком для створення фото екрану на HTC. Благо, їх у Play Market предостатньо кількість - вибирайте те, що припаде до душі саме Вам.

Зробити скріншот екрану на Sony

Досить часто з'являється необхідність зробити скріншот діалогів, якого-небудь додатку або замітки, але на більшості пристроїв для цього застосовуються різноманітні комбінації клавіш - немає єдиного стандарту. Що ж, саме час розібрати, як же робити скріни на смартфонах і планшетах від Sony.

Спосіб перший. Він же найпростіший. Працює на більшості пристроїв компанії. Затискаємо на одну секунду кнопку живлення, після чого з'являється меню вибору дії: "Відключити живлення", "Режим польоту", "Зробити знімок екрана". Вже здогадалися, який пункт нам потрібно вибрати? Само собою, останній. Скрін з'являється в галереї, але поділитися ним з друзями або розшарити в одній із соціальних мереж можна за допомогою клавіші "Обмінятися", вона розташовується у шторці повідомлень поруч зі зробленим тільки що скріншотом.

Спосіб другий. Затискаємо наступні кнопки: "Живлення" + "Зменшення гучності" і через секунду у все тому ж рядку сповіщень з'являється заповітний знімок екрана, що з ним робити далі Ви й самі знаєте.

Спосіб третій. Мабуть, найцікавіший і багатофункціональний. Натискаєте на віртуальну клавішу "Меню", далі Тапа з міні-додатком «Active Clip» і натискаєте на "Знімок екрану", після чого отримуєте не просто скріншот на Sony, але і можливість його повного редагування - зміна розміру, пропорцій, колірної гами і безліч інших фішок вбудованої утиліти. З цього додатка його можна відправити на стіну ВКонтакті, Facebook, передати по E-mail і навіть Bluetooth

Робимо знімок екрану з допомогою стороннього додатку Screenshot Easy

Додаток «Screenshot Easy» дозволить в лічені секунди створювати скріншоти екрану на будь-яких Android-гаджетах, неважливо, буде це планшет, смартфон або інший пристрій.
Чому ми обрали саме «Screenshot Easy»? Ні, далеко не тому, що сьогодні він є найпопулярнішим. Не це головне. Він зручний і має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Що ще може знадобитися користувачам? Хіба тільки можливість відредагувати зроблені скріншоти і ділитися ними прямо з цього додатка. Що ж, поспішаємо Вас порадувати - все це тут присутнє.

Перейдемо до тригерів, які можна використовувати в залежності від гаджета і наявності на ньому певних кнопок:

 • Затиснути кнопки "Живлення" і "Зменшення гучності" на пару секунд;
  "Живлення" + "Додому" на ті ж дві секунди;
 • Просто поєднати іконки;
 • Тапнути по іконці повідомлення;
 • Просто струснути свій смартфон / планшет;
 • Натиснути на кнопку включення камери, якщо така є;
 • Довге утримання клавіші пошуку обладнання;
 • Скористатися користувальницьким ярличком;
 • Розмістити віджет на одному з екранів;
 • Повна підтримка таких плагінів, як Locate іTasker.

Вибирайте зручний для себе спосіб і активуйте його в настройках, після чого сміливо робіть скріншоти! Залишається лише скачати «Screenshot Easy» і мигцем пробігтися по зручному інтерфейсу, трошки звикнути до нього, після чого робити скріни - одне задоволення!