Браузер Adblock для iOS та Android

Adblock Plus - це 400 млн установок на десктопних пристроях, одне з найпопулярніших розширень для сучасних браузерів і справжній головний біль для всіх, хто заробляє на рекламі. Поки індустрія намагається боротися з блокувальником реклами, заважаючи його роботі і подаючи до суду на розробників, компанія Eyeo випустила власний браузер Adblock для мобільних пристроїв.

Розробка браузера велася давно. Перша спроба створити Android-додаток була зроблена ще в 2013 році, але тоді Google знайшла лазівку в документах і заборонила додаток, виключивши його з офіційного магазину. Розробники Eyeo, подивившись на це, вирішили робити власний бразуер, який буде вже не так-то просто заборонити. Тестування браузера Adblock стартувало навесні 2015 року, бета-версія стала доступна для Android і iOS в травні.

Так само як і десктопна версія, браузер Adblock, в першу чергу, орієнтований на позбавлення користувача від реклами. Тут як і раніше можна створити білі і чорні списки сайтів, блокувати стеження, потенційно небезпечні ресурси і так далі.

Крім того, розробники запевняють, що без реклами швидкість завантаження сторінок помітно зросте, і пристрій зможе економити до 20% заряду батареї, за рахунок того, що купа непотрібного контенту просто не подгружается, не витрачаючи ні час користувача, ні ресурс пристрою.