аксимальний обсяг APK-файлів в Google Play збільшений до 100 Мб

Учора перед своєю великою презентацією компанія Google повідомила про деякі зміни в каталозі Google Play. Повідомляється, що тепер максимальний розмір APK-файлів, які можна завантажувати в Play Store, збільшено з 50 до 100 Мб.

Обмеження до 50 Мб залишилося від Android Market, який згодом був перейменований в Google Play Store. У 2012 році компанія Google ввела правило, згідно з яким інсталяційний APK-файл за обсягом не повинен перевищувати 50 Мб, але на додачу до нього можуть йти додаткові файли з кешем формату OBB, а розмір їх - не більше 2 Гб кожен. Нагадаємо, в APK-файлі зазвичай міститься основний контент програми або движок гри з настройками, а в OBB-кеші - важкі файли ніби звуку, текстур або відео. Простіше кажучи, весь код міститься в APK, а контент для нього - в OBB.

screenshot-www.androidpolice.com_2015-09-30_09-50-10

В останні кілька років розробникам вже перестало вистачати 50 Мб навіть для движка і загального коду. Дисплеї одержують все більше і більший дозвіл, версій Android теж стає більше, а також збільшується кількість пристроїв на базі ОС від Google. Все це потрібно налаштовувати в APK-файлі, тому в поточних умовах було легко зайти за межу 50 Мб. Тепер же ситуація для розробників зміниться в кращу сторону. Варто відзначити, що сама Google кілька разів порушувала власне правила за обсягом APK, завантажуючи в Play Store браузер Chrome «вагою» близько 70 Мб.