Як перенести програму (гру) на карту пам’яті?

Сучасні мобільні гаджети під управлінням OS Android позбулися своєї, актуальної ще кілька років тому, проблеми нестачі місця для зберігання системних файлів. Нові моделі смартфонів і планшетів можуть похвалитися 16, 32 і навіть 128 Gb вбудованої пам'яті, велика частина якої використовується для установки системи. І хоча більшість юзерів цілком влаштовує такий стан речей, і їх апетити, і розміри додатків ростуть і в один момент може виявитися, що місце в системному розділі вашого гаджета вичерпано або для установки додатків його вкрай не достатньо. Виправити це можна за допомогою SD-карти, перенісши на неї вже наявні програми або встановивши нові. Домогтися того ж результату, можна встановлюючи програми на SD флеш-карту мобільного гаджета.

Встановлення і перенесення додатків у версіях 2.2 до 4.2.2

Перші моделі телефонів, що працюють під управлінням цієї операційної системи ,, не підтримували розширення пам'яті за допомогою карт, але починаючи з Android 2.2 така можливість з'явилася. У теж час не всі програми можна перенести, оскільки така функція в них не передбачена розробником.

І так, якщо функція перенесення програми на SD-карту доступна, необхідно зробити наступне:

1. Зайти в меню пристрою і в розділі «Налаштування» перейти в «Програми».

2. Зайти в розділ «SD-карта», де представлений список програм, які підтримують перенесення. На більш ранніх моделях з тією ж метою необхідно зайти в пункт «Управління додатками» і вибрати «Сторонні».

3. Вибрати потрібно додаток і тапнути на нього. У вікні Ви зможете побачити інформацію про його розмір, а також кілька кнопок, серед яких необхідно вибрати «Перемістити на карту пам'яті». Якщо ця опція активна, то додаток переміститься на карту пам'яті. У свою чергу неактивна свідчить про те, що якась можливість не передбачена.

Є ряд утиліт, які можуть встановлювати програми на SD-карти. Найпопулярніша серед них AppMgr III, що дозволяє переміщати програми, виконувати пакетні операції, приховувати системні програми та багато іншого.

Встановлення програм на Android 4.4.2 KitKat

Є свої проблеми і з перенесенням додатків Android 4.4.2 KitKat. Пов'язано це з тим, що розробник змінив алгоритм захисту додатків. Звичайно, деякі розробників програм та програм подбали про користувачів і створили їх оновлені версії. Позбулися цієї проблеми і окремі виробники, встановивши на свої пристрої оновлені прошивки. Користувачі пристроїв на Android 4.4.2, хочуть встановити на SD-карту програми, що не мають необхідної для цього функції, можуть скористатися додатком SDFix: KitKat Writable MicroSD, попередньо подбавши про root-права.