Як на Android запустити Windows додатки (exe)

CrossOver - утиліта, яка відома як спосіб запустити програми для Windows на операційних системах сімейства Linux. Скоро ця програма перебереться на Android, а власники пристроїв з цією ОС зможуть працювати з Windows-додатками. Нагадаємо, зворотний сценарій із запуском Android-додатків на Windows вже давно реалізований, і існує безліч емуляторів, наприклад - BlueStacks.

Компанія CodeWeavers, яка відповідальна за розробку програмного забезпечення CrossOver, оголосила про те, що до кінця 2015 року буде випущена превью-версія цього додатка для Android. Програма CrossOver дозволить запускати Windows-програми прямо на мобільних пристроях з ОС від Google. Програмний комплекс CrossOver використовує відкрите ПЗ Wine, в якому реалізований шар сумісності з Windows API. Розробники з компанії CodeWeavers відзначають, що всі напрацювання в плані запуску Windows-додатків на Android будуть внесені в проект Wine для його подальшого розвитку.
website-developers-preview_crossover-on-android

Коло пристроїв, які зможуть працювати з CrossOver, буде дуже невеликим, оскільки запуск Windows-додатків вимагає процесора з архітектурою x86, тобто це повинні бути смартфони або планшети з чіпами від Intel або AMD. Останні практично не присутні в мобільному сегменті. Записатися на тестування утиліти CrossOver можна на офіційному сайті проекту.