Як встановити (обновити) Nexus до Android 6.0 Marshmallow

Як ви напевно знаєте, 5 вересня пошуковий гігант Google нарешті випустив фінальну версію Android 6.0 Marshmallow. Нова версія «зеленого робота» несе в собі безліч змін, серед яких хочеться особливо виділити новий менеджер завдань Dozen, Google Now On Tap, мультивіконність і багато-багато іншого.

Багато власників Nexus-пристроїв вже нервово потирають ручки в очікуванні оновлення до «зефірки», але от є одна значна проблема: ОТА-оновлення прийде ще не скоро, а процес прошивки способу на перший погляд здається складним і незрозумілим. Але ми сьогодні з радістю і задоволенням розповімо вам як оновитися до Android 6.0 Marshmallow без зайвих проблем.

Увага: адміністрація Androidus не несе відповідальності за ваші дії, весь процес відбувається на власний страх і ризик!

Як пристрої підтримуються?

Насамперед перевірте список підтримуваних пристроїв, які отримають Android 6.0. Списочок не самий довгий, звичайно, але багато користувачів будуть задоволені.

  • Nexus 6
  • Nexus Player
  • Nexus 9 (LTE і Wi-Fi)
  • Nexus 5
  • Nexus 7 (2013, Wi-Fi)
  • Nexus 7 (2013, mobile)

Перший спосіб: дочекатися ОТА

Ну, мабуть, це найпростіший шлях до нових фіч з Android 6.0. На ваш смартфон або планшет від Google прийде повідомлення про те, що для вас доступне оновлення по протоколу OTA (Over-The-Air). Здавалося б, чого тут складного? Але ні, є тут парочка нюансів.

По-перше, ваш пристрій має бути без доступу до прав Суперкористувача, оскільки ще з Lollipop в установник встановлений скрипт, який проводить перевірку на наявність Root-прав; для видалення прав Суперкористувача можна скористатися додатком SuperSU.
По-друге, ваш пристрій не повинен мати будь-яких сторонніх бутлодерів, модифікацій і ядер, їх наявність призведе до помилки установки. Позбавтеся від Xpossed і всього іншого, і вперед - назустріч оновленню.

Ну і, врешті-решт, не можна не помітити, що ОТА-апдейти досить довго йдуть до користувача. Торік зі свого досвіду можу вас сказати, що Nexus 7 2013 отримав ОТА до Lollipop через два тижні після публікації образів і початкових кодів. Терпіння, терпіння і ще раз терпіння.

Другий спосіб: Nexus Root Toolkit

Цей спосіб можна назвати одним з найкращих, якщо ви хочете встановити Marshmallow без зайвих заморочок і очікувань. Nexus Root Toolkit - самий незамінний інструмент по роботі c будь-якими Nexus-пристроями.

Досить завантажити програму, встановити її, а далі вона допоможе вам впоратися з усіма труднощами: установка драйверів, відкриття бутлодера, скачування образу, його установка і рутування (Root-права не рекомендуються до установки, багато користувачів отримують нескінченний екран завантаження).

Важливо: на вашому пристрої повинна бути активована налагодження по USB: йдемо в «Налаштування», переходимо в «про устрій», кілька разів клікаємо за датою збірки і - вуаля - ви відкрили опції для розробників. Йдемо у відповідний пункт меню, шукаємо пункт «Налагодження по USB», активуємо «тумблер».

capture_image4
Крок перший. Виберіть свій пристрій із запропонованих, враховуючи список підтримуваних пристроїв. Тут можна знайти будь Nexus-девайс, коли-небудь створений. Не забудьте уточнити модель свого пристрою з її кодовою назвою, наприклад, Nexus 7 2013 flo. За бажанням можете вибрати поточний білд вашої операційної системи.

capture_image
Крок другий - встановлення драйверів. В цілому, в Nexus Root Toolkit все робиться майже автоматично, до того ж розробник доклав невелику інструкцію по встановленню. Кількома на «Full Driver Instalation Guide - Automatic + Manual» і, дотримуючись інструкції, продовжуємо установку.

capture_image5
Крок третій - відкриваємо бутлодер. Будь-які операції по прошивці образів не виконуються без розлоченного бутлодера. Враховуйте той факт, що всі дані користувача будуть стерті, але воно того варте. Не забудьте підключити смартфон або планшет по USB, причому не відключайте їх до кінця всього процесу. Тиснемо «Unlock Bootloader», погоджуємося з усіма попередженнями і проводимо unlock.

capture_image56 capture_image456
Крок четвертий - викачуємо образ. Це буде останнім вашим випробуванням на шляху до M. Кількома кліками на «Flash Stock + Unroot» і вибираємо останню доступну версію Android для вашого пристрою (Android MRA58K, решта білдів є девелоперськими і містять баги). Майже всі дії Nexus Root Toolkit виконує автоматично, проте він може попросити вас допомогти йому з серфінгом по Fastboot.

Все, Android Marshmallow встановлений на ваш девайс, можете сходити похвалитися друзям або родичам 🙂
Однак це ще не все, адже є офіційний спосіб установки через командний рядок, про який ми зараз розповімо.

Спосіб третій - через командний рядок

Цей спосіб явно підійде для любителів явного хардкору та усього офіційного. Гайд вимагає лише наявність командного рядка і драйверів. Отже, приступимо.

Для початку скачайте образ прошивки для вашого пристрою з сайту Google Developers. Будьте гранично уважні при виборі необхідного образу: точно звіртеся з моделлю вашого смартфона або планшета із зазначеними для образу.

Крок перший - дрова. Найпростіший спосіб дістати драйвера - за допомогою platform-tools з Android SDK. В якості альтернативи можна скористатися універсальними драйверами з XDA. Вибирайте відповідний вам спосіб і встановлюйте. Потім скачайте утиліти ADB і Fastboot, розпакуйте їх в корінь диска C; \.

Крок другий - підключіть пристрій по USB до вашого ПК. Врахуйте той факт, що на смартфоні / планшеті повинна бути активоване налагодження по USB, інакше ваш девайс попросту не буде знайдений.

Крок третій - робота з командним рядком. Спершу наперво переведіть пристрій в режим фастбут наступною командою:

adb reboot bootloader

Тепер саме час для розблокування завантажувача. Врахуйте той факт, що всі дані з девайса будуть стерті. Виконуємо команду:

fastboot oem unlock

На екрані пристрою з'явиться попередження про те, що завантажувач буде розблокований. Кнопками гучності вибираємо YES і підтверджуємо кнопкою блокування.

Далі йдемо в папку з розпакованими даними, вибираємо файл flash-all.bat. Це скрипт для командного рядка, який прошиє ОС і відповідні комплектуючі.

Вітаємо, Marshmallow встановлений на ваш пристрій! Для безпеки можете закрити bootloader командою:

fastboot oem lock

На цьому все, друзі, стежте за новинами!

Добавить комментарий