Виявлено новий Android-вірус, який складно видалити

вірус андроїд перевірити

Компанія Lookout виявила новий вид рекламного вірусу, яке стає системним додатком Android після установки. Це робить його захищеним від будь-якого звичайного засоби видалення, навіть від скидання до заводських налаштувань.

Lookout оголосили, що це сімейство троянських програм ховається всередині легальних додатків, таких як Candy Crush, Google Now, Facebook, NYTimes, Okta, Twitter, WhatsApp, Snapchat і більше 20000 інших. Заражені версії цих додатків не доступні в Google Play і повинні бути завантажені зі сторонніх магазинів.

Оскільки більшість екземплярів цієї шкідливої ​​програми залишають додаток практично в незміненому вигляді, користувачі можуть не помітити відмінностей між звичайною і зараженої програми.

Найвищі темпи зараження шкідливим ПЗ були виявлені в Сполучених Штатах, Німеччині, Ірані, Росії, Індії, Ямайці, Судані, Бразилії, Мексиці та Індонезії.

Тим не менш, хоча ситуація може здатися вкрай важкою, в реальності, ймовірність зараження цим трояном, ймовірно, є досить низькою. Як вже говорилося, ці заражені додатки знаходяться в сторонніх магазинах, так що якщо користувач буде користуватися Google Play - немає приводів для хвилювання.