Емуляція Android-додатків в Windows 10 Mobile відкладена на невизначений термін

Раніше цього року компанія Microsoft на власній конференції представила ряд продуктів, які повинні допомогти розробникам в перенесенні додатків з конкуруючих платформ на мобільну Windows. Найвідоміший з них Project Astoria - набір інструментів, який дозволяє запускати Android-додатки на Windows Phone і новій Windows 10 Mobile. Згідно інформації від авторитетного порталу Windows Central, проект емуляції і швидкого портування додатків від Android заморожений на невизначений термін.

Нагадаємо, всього Microsoft представила чотири проекти, які повинні були допомогти розробникам в портуванні додатків на Windows 10:

  • Project Westminster - портування веб-додатків;
  • Project Centennial - портування класичних Win32-додатків;
  • Project Islandwood - портування iOS-додатків;
  • Project Astoria - емуляція і портування Android-додатків.

Статус трьох інших проектів поки невідомий, але Project Astoria «відкладений до кращих часів». Варто відзначити, що в перших тестових збірках Windows 10 Mobile був впроваджений шар підтримки настановних файлів APK (Android). Пізніше компанія Microsoft видалила цей функціонал. Фінальна версія Windows 10 Mobile вже не отримає Project Astoria.

Інструменти розробки для Project Astoria так і не були випущені у відкритому вигляді. Microsoft надала деяким розробникам все необхідне для тестування і стежила за відгуками на порталі bridgeforandroid.windows.com, але тепер ця сторінка вже не активна. Ресурс Windows Central уточнює, що проект портування Android-додатків «пішов не в тому напрямку, як було задумано». Можливо, головними причинами відмови від Project Astoria стали нові можливості для піратів, а також боязнь того, що розробники перестануть створювати нативні програми для Windows 10 Mobile.