Android Studio 2.0

Android Studio

Компанія Google оголосила про випуск нової версії середовища розробки Android Studio 2.0, яка використовується для створення додатків і ігор під однойменну мобільну ОС. Нагадаємо, заснована на IDE InteliJ IDEA середу розробки Android Studio вперше була випущена в 2013 році, а в 2014-му завершилося її бета-тестування. Набір інструментів містить все, що необхідно Android-розробнику: редактор коду з функцією аналізу, а також емулятори для всіх версій ОС.

У другій версії Android Studio компанія Google сконцентрувалася на поліпшення стабільності й загальної адаптації середовища розробки. Наприклад, швидкість розгортання проекту була збільшена в 2,5 рази в порівнянні з попередніми релізами. Також з'явилася функція "Instant Code", яка нагадує кодинг на HTML5, коли розробник може внести зміни в код, оновити браузер і моментально переглянути результат. Функція дозволяє збирати і розгортати додатки одночасно. Тепер у розробників піде всього пару секунд на те, щоб побачити всі внесені в додатки зміни.

Android Studio емулятор

Серед іншого у версії 2.0 були значно поліпшені емулятори для всіх версій Android: вони тепер працюють швидше, ніж реальні пристрої. Нагадаємо, в попередніх версіях Android Studio емулятори були настільки повільними, що компанія Microsoft навіть випустила власний аналог. Також в емуляторі тепер можна включати і використовувати віртуальний модуль GPS і деякі інші мережі. Змінювати екран емульованого пристрою тепер можна простим розтягуванням вікна.

Завантажити останню версію середовища розробки Android Studio можна на офіційному сайті проекту.